Ferroli Econcept Arıza Kodları ve Çözümleri

31 Ağustos/ öⓏⒺⓃ-ⓣⓔⓚⓝⓘK

Ferroli Econcept Arıza Kodları ve Çözümleri

Ferroli Econcept  A01 Arıza Kodu: Cihazda brülörün çalışmadığını yani ateşlemediğini gösteren hata kodudur. Ekranda beliren bu hata kodunda cihaz çalışmaz. Bunun sebebi gaz gelmiyor olmasıdır. Gaz girişlerine bakmalısınız. Gaz vanaları kapalı ise açmalısınız. Açık olmasına rağmen yine de bu sorun yaşanıyor ise şebeke basıncı yetersiz olabilir ya da gaz valfi arızalı olabilir.

Ferroli Econcept  A02 Arıza Kodu: Brülörün kapalı olmasına rağmen alevin hala var olduğunu gösteren arıza kodudur. Brülör yanmadığı halde alev kendiliğinden oluşur. Bu da muhtemel kart arızasıdır. Parça tamir ya da değişimi GEREKMEKTEDİR.

Ferroli Econcept  A03 Arıza Kodu: Fazla sıcaklık söz konusu olduğundan korumanın devreye girdiği hata kodudur. Yani bu durumda kalorifer sensörü arızalı olabilir.

Ferroli Econcept  A04 Arıza Kodu: Duman tahliye emniyetinin devreye girdiğini gösteren hata kodudur. Bu sorun yaşandığında ve bir gün içerisinde 3 defa tekrar ettiğinde baca tıkalı diyebiliriz. Ya da baca çekişi yeterli değil diyebiliriz.

Ferroli Econcept  A05 Arıza Kodu: Fan korumasının devrede olduğunu belirten hata kodudur. Bu sorun 1 saat içerisinde eğer aralıksız olarak ekranda yer alırsa fan arızalı diyebiliriz. Ya da 230 volt besleme gerilim sorunu da olabilir.

Ferroli Econcept  A06 Arıza Kodu: Ateşleme işlemi sonrasında alevin yetersiz kaldığını gösteren hata kodudur. Bu durum iyonizasyon sorunu olarak da bilinir. Yani alev düzensiz geliyordur ya da gaz valfinde problem vardır.

Ferroli Econcept  F07 Arıza Kodu: Duman ısısının normal değerden fazla olduğunu bildiren hata kodudur. Bu durumda bacanın tıkalı olabilme seçeneği vardır ya da baca çekişi yeterli gelmiyordur.

Ferroli Econcept  F10 Arıza Kodu: Çıkış sensör 1 arızası anlamını taşıyan hata kodudur. Sensörde sorun olabilir, kablolarda kopukluk ya da kısa devre olabilir. Buna servis müdahale etmelidir.

Ferroli Econcept  F11 Arıza Kodu: Gidiş sensör problemi demektir. Bu durumda da yine sensör arızası, kablo kopukluğu ya da kısa devre durumu söz konusu olabilir.

Ferroli Econcept  F12 Arıza Kodu: Sıhhi sensör sorununun mevcut olduğunu bildiren hata kodudur. Bu sorun yaşandığında sensör, kablo tesisatında kopma ya da kısa devre durumu söz konusu olabilir.

Ferroli Econcept  F13 Arıza Kodu: Duman sensör sorunu olduğunu bildiren hata kodudur. Sensörle alakalı sorun olduğu için yine aynı şekilde sensör, kablolar kopuk ya da kısa devre durumu olabilir.

Ferroli Econcept  F14 Arıza Kodu: Çıkış sensör 2 arızasının mevcut olduğu hata kodudur. Sensör sorunu olduğu için kablolarda kopma, kısa devre durumu ya da sensör arızası söz konusu olabilir.

Ferroli Econcept  F15 Arıza Kodu: Fan motorunda sorun olduğunu gösteren hata kodudur. 230 V besleme geriliminde yetersizlik söz konusu ya da fanda arıza söz konusu olduğu için bu sorun yaşanıyor olabilir. Bu duruma ancak servis müdahale edebilir.

Ferroli Econcept  F34 Arıza Kodu: Besleme geriliminde sorun olduğunu yani voltajların 170 V dan az olduğunu belirten hata kodudur. Elektrik şebekesi kontrol edilmelidir. Yani bunun için bi elektrikçi çağırmanız gerekmektedir. Ayrıca önerimiz regülatör cihazı kullanarak voltajı dengede tutmanızdır.

Ferroli Econcept  F35 Arıza Kodu: Şebeke frekansının normal çalışmadığını belirten hata kodudur. Bu durumda elektrik şebekesinde sorun olduğu için direk olarak elektrikçi ile görüşmelisiniz.

Ferroli Econcept  F37 Arıza Kodu: Econcept kombide en sık karşılaştığımız problemdir. Açıklaması ise kombi su basıncının düşük olmasıdır. Yani kombi basıncı şuanda muhtemelen 0,6 barın altındadır. Olması gereken değer ise 1,5 bardır. Kombiye su basmalısınız. Kombiye 1,5 bar kadar su bastığınızda bir de resetleme işlemi yaparsanız sorun çözüme ulaşacaktır.

Ferroli Econcept  F39 Arıza Kodu: Harici sonda sorunu olduğunu belirten hata kodudur. Sensör problemi söz konusu olabilir, cihaz kısa devre yapmış olabilir ya da kablo bağlantılarında kopma meydana gelmiş olabilir.

Ferroli Econcept  A41 Arıza Kodu: Sensörlerin konum bilgisi verdiğini belirten hata kodudur. Bu durumda çıkış sensörünün boru ile bağlantısı yoktur yani kesik durumdadır.

Ferroli Econcept  F42 Arıza Kodu: Kalorifer sensörünün doğru yani normal bir şekilde çalışmadığını belirten hata kodudur. Bu durum sensör problemi olarak da bilinir. Kaloriferlerinizde ısınma olmaz.

Econcept  A01 Arıza Kodu ve çözümü , Econcept  A02 Arıza Kodu ve çözümü, Econcept  A03 Arıza Kodu ve çözümü , Econcept  A04 Arıza Kodu ve çözümü , Econcept  A05 Arıza Kodu ve çözümü , Econcept  A06 Arıza Kodu ve çözümü , Econcept  F07 Arıza Kodu ve çözümü , Econcept  F10 Arıza Kodu ve çözümü , Econcept  F11 Arıza Kodu ve çözümü , Econcept  F12 Arıza Kodu ve çözümü , Econcept  F13 Arıza Kodu ve çözümü , Econcept  F14 Arıza Kodu ve çözümü , Econcept  F15 Arıza Kodu ve çözümü , Econcept  F34 Arıza Kodu ve çözümü , Econcept  F35 Arıza Kodu ve çözümü , Econcept  F37 Arıza Kodu ve çözümü , Econcept  F39 Arıza Kodu ve çözümü , Econcept  A41 Arıza Kodu ve çözümü, Econcept  F42 Arıza Kodu ve çözümü

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com