Eca Confeo plus arıza kodları

Ağustos/ öⓏⒺⓃ-ⓣⓔⓚⓝⓘK

Eca Confeo plus arıza kodları

ArızaKodArızaKod
Fan/Hava basınç anahtarı uyarısı24Düşük su basınç uyarısı40
Aşırı sıcaklık kilitlenmesi7Gaz valfi devresi arızası VI/V220
Aşırı sıcaklık uyarısı6Diğer
KD gidiş suyu sensörü(NTC)arızası12CRC-uzman parametresi hatası30
SKS sensörü(NTC)arızası14CRC-güvenlik parametresi hatası37
Alev denetimi
CRC-BCC-ID hatası34
Alev sinyali yok uyarısı4Sistem hatası99
Alev kaybı uyarısı5CRC-BCC-data hatası36
Alev devresi arızası77Farklı BCC yazılımı(firmware)37
Genel
Hatalı BCC-İD numarası38
Güç kaynağı hatası32Hatalı BCC montajı39
BCC aktivasyon (reset butonuna basınız)50BCC kopyalama (reset butonuna basınız)52
Sistem99

Hava Akışı

1 24 Arızası Hava basınç anahtarı sorunudur.

Çözüm Eca Confeo Plus model kombiler hermetiktir. Bu durumda fan arızası söz konusu olabilir. Bağlantının yerinden çıkma veya ilgili kabloların kopma olasılığı da söz konusu olabilir. Ayrıca prosestat veya anakartta sorun da olabilmektedir. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem bulunmaz. Bizi arayıp  yardım almanız gerekmektedir.

Sıcaklık

1 01 Arızası Aşırı sıcaklık kilitlenmesi anlamına gelen hata kodudur.

Çözüm Bu durumda kalorifer devresi su sıcaklığının 105° C nin üstüne çıktığını anlayabiliriz. Bu durumda önce kalorifer vanalarının açık olduğundan emin olmalısınız. En az 3 kalorifer vanası mutlaka açık olmalıdır. Ardından kombiyi resetleyin. Resetleme sonrasında da sonuç alamıyorsanız bize ulaşabilirsiniz. Kalorifer tesisatı tıkalı olabilir, kalorifer filtresi tıkanmış olabilir, pompa sıkışmış olabilir, ana eşanjörde kireçlenme veya tıkanma olabilir, üç yollu vana konum değiştiriyor olabilir. Net teşhis ve müdahale için bize ulaşabilirsiniz.

1 06 Arızası Aşırı sıcaklık uyarısıdır.

Çözüm Ekranda bu hata kodu yer aldığında; Confeo Plus model kombi aşırı ısınma durumu söz konusu olduğu için uyarı veriyor demektir. Bu durumda kalorifer konumunda çalışan cihazlarda kalorifer vanaları kontrol edilmeli, kapalı ise açılmalıdır. Su basıncı düşük ise su basılmalı, daha sonrasında cihaz resetlenmelidir. Uygulamalardan sonra sorun düzelmez ise bize ulaşabilirsiniz.

1 12 Arızası Kalorifer devresi gidiş suyu sensör sorunudur.

Çözüm Bu durumda kabloda kopukluk ya da bağlantının yerinde çıkma olasılığı söz konusu olabilir. Ya da ilgili kabloların birbirine temas ettiği durumlarda bu sorun karşımıza çıkabilir. Kalorifer devresi gidiş suyu sensörü de arızalı olabilmektedir. Net tespit ve çözüm için bize ulaşabilirsiniz.

1 14 Arızası Sıcak su sensörü sorunudur.

Çözüm Bu durumda sıcak su problemi yaşarsınız. Sıcak su sensörü arızalı olduğunda, sensör bağlantılarında kopma-kısa devre olduğunda veya borularda nemlenme olduğunda bu sorun yaşanabilmektedir. Bu gibi durumlarda kullanıcı olarak cihaza müdahalede bulunmamalı, bize ulaşabilirsiniz.

Alev Denetimi

1 04 Arızası 3 ateşleme denemesi sonrasında brülörde alev oluşmuyor.

Çözüm Yani bu durumda cihaz ateşleme yapmadığı için çalışamıyor. Bu anlamda cihazdan verim almak mümkün olmaz. Sorunun giderilmesi adına cihaza birkaç kez reset atmalısınız. Bu uygulama işe yaramadı ise gaz giriş vanalarını kontrol etmelisiniz. Gaz vanalarının açık olması gerekmektedir. Tüm bu uygulamalardan sonra cihaz yine de ateşlemeyi yapmıyor ise ateşleme-iyonizasyon elektrotlarında, gaz armatöründe veya elektronik kartta sorun olabilir. bize ulaşabilirsiniz.

1 05 Arızası Alev kaybı yaşandığı anlamına gelen hata kodudur.

Çözüm Yani bu hata kodu Confeo Plus kombi ekranında yer aldı ise diyebiliriz ki cihaz çalışır durumda iken brülörde alev kaybı yaşanıyor. Bu durumda kullanıcı olarak öncelikle cihazı birkaç kez resetlemelisiniz. Reset uygulaması işe yaramadı sorun hala devam ediyor ise cihazdan verim alamayacağınız için sorunun çözümlenmesi adına bize ulaşabilirsiniz. Bu gibi durumlarda iyonizasyon elektrodunda, gaz valfinde veya elektronik kartta sorun olabilmektedir.

1 11 Arızası Yanlış alev sinyali.

Çözüm Bu durum gaz valfinin kapalı olmasına rağmen brülörde alev algılanıyor anlamına gelmektedir. Böyle bir durumda önce cihazı resetlemeyi deneyin. Maksimum 3 resetleme işlemi uygulayın. Resetleme sonrasında da sorun devam etmekte ise bize ulaşabilirsiniz. Gaz valfi arızalı olabilir, elektronik kartta sorun olabilir veya iyonizasyon elektrodu arızalı olabilir.

Genel

1 32 Arızası Voltaj problemi anlamına gelen arıza kodudur.

Çözüm Bu durumda şebeke voltajının 160 V un altında olduğunu gösterir. Olması gereken değer 220 V civarıdır. Bu durumda bir süre kadar voltajların düzelmesini beklemelisiniz. Bu sorun zaten soğuk geçen sonbahar ve kış aylarında karşımıza çıkar. Cihazda bir süre bekledikten sonra düzelme olmadı ise kullanıcı olarak cihaza müdahalede bulunamazsınız. Muhtemelen düşük voltaj sebebi ile elektronik kart hasar görmüş veya yanmıştır. Elektronik karta müdahale edildiğinde sorun düzelecektir. Yalnız sorunun yeniden tekrar etme seçeneği vardır. Bunun için de kombi regülatörü kullanmanız şarttır.

Su Basıncı

1 40 Arızası Düşük su basınç hatası anlamına gelir.

Çözüm Bu durumda cihazın su basınını kontrol edecek olursanız 0,6 bar civarında olduğunu göreceksiniz. Sistem bu arıza kodunda bloke olur yani cihazdan hiçbir verimi alamazsınız. Bu sebeple de verim alabilmek adına su değerini normale getirmeniz yani cihaza su basmanız gerekmektedir. Confeo Plus kombide doldurma musluğu sol alt tarafta “siyah” renktedir. Sola çevirdiğiniz zaman açılır, açıldığında su sesi gelir ve su basımı başlar. Ekrandaki 40 arıza kodu silinene kadar su basmaya devam edin. Silindiği zaman ekranda derece belirir. Doldurma musluğunu sağa çevirerek kapatın. Su basınç değerini görüntülemek için ekranın hemen üst kısmında yer alan ufak düğmeye basın. Ekranda basınç değeri görüntülenecektir. İşlem sonrası düzelme olmaz ise resetleme uygulaması yapmalısınız. Sonuç alamadığınız durumlarda veya işlemi yapamadığınız durumlarda bize ulaşabilirsiniz.

Gaz Valfi

1 20 Arızası Gaz valfi devresi arızası anlamına gelir.

Çözüm Böyle bir durumda kullanıcı olarak yapmanız gereken tek uygulama resetlemedir. Resetleme uygulaması sonrasında sorun düzelmiyor ise cihaza müdahalede bulunmadan bize ulaşabilirsiniz.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com